• Home
  • Planowanie Podatkowe

Potrzebujesz wsparcia prawnego dla firmy?

Umów konsultacje

Skontaktuj się teraz

Będąc partnerami biznesowymi naszych Klientów, doradzamy w zakresie planowania podatkowego w ramach prowadzonej przez nich działalności.

mec. Piotr Szalbierz,
Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Planowanie podatkowe

Planowanie podatkowe to dozwolone przepisami prawa działanie, podejmowane w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych, skierowane do przedsiębiorców, dla których kluczowe dla funkcjonowania i rozwoju ich biznesu oraz dalszych inwestycji jest brak nadmiernego obciążenia fiskalnego.

Każdy zarekomendowany proces restrukturyzacyjny opisywany jest w opinii prawno-podatkowej, dzięki czemu dostarczamy Klientowi niezbędnej wiedzy i prezentujemy harmonogram czynności.

Wsparcie od A do Z

Krok po kroku przeprowadzimy firmę przez zmiany, których efektem będzie minimalizacja obciążeń podatkowych.

W granicach prawa

Rozwiązania, które oferujemy są w 100% bezpieczne i podyktowane litera prawa co gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

Wykorzystaj potencjał prawa i zyskaj korzyści podatkowe.

Wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności pozwala wprowadzić rozwiązania, przy możliwie najniższym poziomie obciążeń podatkowych oraz akceptowalnych skutkach prawnych i księgowych. Wdrażamy rozwiązania umożliwiające osiągnięcie znacznych korzyści podatkowych wykorzystując potencjał i aktywów danej firmy w postaci np. nieruchomości bądź znaków towarowych.

Nasze kompletne rekomendacje uwzględniające przepisy prawa podatkowego, cywilnego i finansowego pozwalają wypracować najkorzystniejsze i bezpieczne rozwiązania biznesowe, każdorazowo dopasowane do specyfiki branży i wielkości biznesu.

Korzystne opodatkowanie w zasięgu Twojej firmy.

Przykładamy największą wagę do korzystnego opodatkowania bieżącego funkcjonowania biznesu, jak również konkretnych inwestycji wraz z procesami sukcesyjnymi. Wspierając firmę w zakresie planowania podatkowego, wskazujemy jednocześnie na potencjalne ryzyka a także asystujemy w zakresie obowiązków wobec organów państwowych.

PEŁNE WSPARCIE PRAWNO - PODATKOWE W JEDNYM MIEJSCU

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Potrzeby dokonania istotnych zmian organizacyjnych w firmie są konsekwencją rozwój biznesu, pojawieniem się nowych wyzwań a także zmianami zachodzącymi w otoczeniu biznesowo-legislacyjnym.

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Restrukturyzacje mogą przybrać postać przekształceń, połączeń, podziałów bądź aportów.

SPRAWDŹ

BIEŻĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Zmieniające się otoczenie prawne i podatkowe, wymaga bieżącego monitorowania konsekwencji prawnych i podatkowych planowanych i realizowanych działań biznesowych.

BIEZĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Dostarczamy wsparcia naszym klientom w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

SPRAWDŹ

KOMPLEKSOWE PLANOWANIE PODATKOWE

Planowanie podatkowe to dozwolone przepisami prawa działanie, podejmowane w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych, skierowane do przedsiębiorców.

PLANOWANIE PODATKOWE

Będąc partnerami biznesowymi naszych Klientów, doradzamy w zakresie planowania podatkowego w ramach prowadzonej przez nich działalności.

SPRAWDŹ

SUKCESJA BIZNESU

Pomagamy naszym Klientom przygotować firmę na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Doradztwo sukcesyjne zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta, jego sytuacji rodzinnej i biznesowej.

SUKCESJA BIZNESU

Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

SPRAWDŹ

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

W ramach zagadnień związanych z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania, Kancelaria opracowuje opinie oraz analizy stanów faktycznych.

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania została wprowadzona do polskiego systemu prawnego jako odpowiedź na agresywną optymalizację podatkową.

SPRAWDŹ

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR)

Kancelaria, służy pomocą w zakresie oceny zjawisk biznesowych pod kątem schematów podatkowych.

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR).

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy dotyczące informowania o schematach podatkowych.

SPRAWDŹ

SPRAWY KORPORACYJNE

Prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, grup kapitałowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

SPRAWY KORPORACYJNE

Opracowujemy i negocjujemy w imieniu Klientów umowy nabycia akcji lub udziałów oraz umowy finansujące takie transakcje.

SPRAWDŹ

TRANSAKCJE

Doradzamy w zakresie prawno-podatkowym przy transakcjach sprzedaży firm, asystując przy procesach ich przejęcia zarówno przez podmioty polskie jak i zagraniczne.

TRANSAKCJE

Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie transakcji. Pomagamy zarówno w transakcjach sprzedaży całych firm, jak również określonych pakietów udziałów lub akcji, co wiąże się z określeniem nowych zasad współpracy między wspólnikami.

SPRAWDŹ