• Home
  • Przekształcenia. Połączenia. Podziały.

Potrzebujesz wsparcia prawnego dla firmy?

Umów konsultacje

Skontaktuj się teraz

„Z doświadczenia wiemy, że aby przejść bez komplikacji i bezpiecznie przez proces transformacji konieczna jest koordynacja działań wielu specjalistów (księgowi, biegli rewidenci, doradcy finansowi). Współpracujemy z zaufanymi partnerami, eliminując ryzyka i niepotrzebne niemiłe niespodzianki."

mec. Piotr Szalbierz,
Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Przekształcenia, Połączenia, Podziały

W naszej działalności na co dzień przeprowadzamy przekształcenia, połączenia i podziały spółek prawa handlowego.

Potrzeby dokonania istotnych zmian organizacyjnych w firmie są konsekwencją rozwój biznesu, pojawieniem się nowych wyzwań a także zmianami zachodzącymi w otoczeniu biznesowo-legislacyjnym. Restrukturyzacje mogą przybrać postać przekształceń, połączeń, podziałów bądź aportów.

Właściwie przeprowadzone modyfikacje organizacyjne i prawne biznesu, zapewniają długofalową ochronę a także niejednokrotnie przygotować firmę do wejścia w nowe etapy ekspansji (np. przygotowanie firmy pod sprzedaż; dopasowanie formy prawnej aby zapewnić rentowność przedsiębiorstwa).

Każdy zarekomendowany proces restrukturyzacyjny opisywany jest w opinii prawno-podatkowej, dzięki czemu dostarczamy Klientowi niezbędnej wiedzy i prezentujemy harmonogram czynności.

Odpowiednia forma biznesu

Doradzamy w zakresie wyboru optymalnej formy prawnej prowadzenia działalności oraz pomagamy przeprowadzić proces transformacji (aporty, przekształcenia, połączenia i podziały spółek).

Zmiany wewnętrzne w spółkach

Wspieramy przedsiębiorców w zakresie przeprowadzenia zmian organizacyjnych związanych z przystąpieniem nowych wspólników lub wyjściem z biznesu dotychczasowych udziałowców. Usługę realizujemy od A do Z.

Indywidualna analiza kluczem do sukcesu

Każda branża wymaga indywidualnej analizy i podejścia a także zagwarantowania Klientowi interdyscyplinarnej wiedzy, która pozwala działać w zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz aktualnym stanowiskiem organów i orzecznictwem. Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne i podatkowe, które daje bezpieczeństwo przeprowadzenia tego rodzaju operacji gospodarczych.

PEŁNE WSPARCIE PRAWNO - PODATKOWE W JEDNYM MIEJSCU

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Potrzeby dokonania istotnych zmian organizacyjnych w firmie są konsekwencją rozwój biznesu, pojawieniem się nowych wyzwań a także zmianami zachodzącymi w otoczeniu biznesowo-legislacyjnym.

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Restrukturyzacje mogą przybrać postać przekształceń, połączeń, podziałów bądź aportów.

SPRAWDŹ

BIEŻĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Zmieniające się otoczenie prawne i podatkowe, wymaga bieżącego monitorowania konsekwencji prawnych i podatkowych planowanych i realizowanych działań biznesowych.

BIEZĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Dostarczamy wsparcia naszym klientom w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

SPRAWDŹ

KOMPLEKSOWE PLANOWANIE PODATKOWE

Planowanie podatkowe to dozwolone przepisami prawa działanie, podejmowane w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych, skierowane do przedsiębiorców.

PLANOWANIE PODATKOWE

Będąc partnerami biznesowymi naszych Klientów, doradzamy w zakresie planowania podatkowego w ramach prowadzonej przez nich działalności.

SPRAWDŹ

SUKCESJA BIZNESU

Pomagamy naszym Klientom przygotować firmę na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Doradztwo sukcesyjne zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta, jego sytuacji rodzinnej i biznesowej.

SUKCESJA BIZNESU

Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

SPRAWDŹ

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

W ramach zagadnień związanych z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania, Kancelaria opracowuje opinie oraz analizy stanów faktycznych.

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania została wprowadzona do polskiego systemu prawnego jako odpowiedź na agresywną optymalizację podatkową.

SPRAWDŹ

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR)

Kancelaria, służy pomocą w zakresie oceny zjawisk biznesowych pod kątem schematów podatkowych.

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR).

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy dotyczące informowania o schematach podatkowych.

SPRAWDŹ

SPRAWY KORPORACYJNE

Prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, grup kapitałowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

SPRAWY KORPORACYJNE

Opracowujemy i negocjujemy w imieniu Klientów umowy nabycia akcji lub udziałów oraz umowy finansujące takie transakcje.

SPRAWDŹ

TRANSAKCJE

Doradzamy w zakresie prawno-podatkowym przy transakcjach sprzedaży firm, asystując przy procesach ich przejęcia zarówno przez podmioty polskie jak i zagraniczne.

TRANSAKCJE

Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie transakcji. Pomagamy zarówno w transakcjach sprzedaży całych firm, jak również określonych pakietów udziałów lub akcji, co wiąże się z określeniem nowych zasad współpracy między wspólnikami.

SPRAWDŹ