• Home
  • Sukcesja biznesu

Pomagamy naszym Klientom przygotować firmę na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

mec. Piotr Szalbierz,
Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Sukcesja biznesu

Doradztwo sukcesyjne zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta, jego sytuacji rodzinnej i biznesowej. Pozwala to zarekomendować odpowiedni model, który po omówieniu i akceptacji zainteresowanych stron jest kompleksowo wdrażany.

Nasze doświadczenia pokazują, że dokładna analiza stanu wyjściowego i refleksja na temat przyszłości firmy rodzinnej pozwala wybrać rozwiązania optymalne zarówno z perspektywy korzyści właściciela, jego rodziny jak i samej firmy.

Sukcesja w firmie wielopokoleniowej to liczne emocje i niejednokrotnie konieczność połączenia różnych wizji, stąd wsparcie zespołu ekspertów stworzy bezpieczny i efektywny plan sukcesji.

„Sukcesja biznesu to delikatny proces, którzy może przyczynić się do niepotrzebnych sporów. Cenimy więzi i wartości rodzinne, dlatego ogromną wagę przykładamy do utrzymania dobrych relacji pomiędzy wszystkimi stronami." 

Dorota Mikołajczyk

Prawnik, Doradca Prawny. 

„Zdajemy sobie sprawę z tego jaką wagę dla przedsiębiorstwa ma proces sukcesji biznesu. W grę wchodzi tutaj nie tylko biznes, ale i dziedzictwo. To właśnie dlatego naszym głównym priorytetem przy planowaniu sukcesji jest bezpieczeństwo. Zarówno firmy, jak i wszystkich członków rodziny. Nasze strategie gwarantują ciągłość biznesu." 

Piotr Szalbierz

Radca Prawdy, Doradca Podatkowy

Obiektywizm i wiedza

Nierzadko proces sukcesji związany jest dodatkowo ze sprzedażą biznesu, pozyskaniem inwestora lub profesjonalnych zarządców. W takich sytuacjach – jako zewnętrzni doradcy – kierujemy się wiedzą i obiektywizmem. Pragmatyczne podejście skierowane na zapewnienie płynności działania przedsiębiorstwa to podstawa. 

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE: 

tel. +48 502 441 966
mail: kancelaria@kancelariaszalbierz.pl

PEŁNE WSPARCIE PRAWNO - PODATKOWE W JEDNYM MIEJSCU

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

PRZEKSZTAŁCENIA I PODZIAŁY

Zmiany organizacyjne są konsekwencją rozwoju biznesu. Wraz z pojawieniem się nowych wyzwań, następuje konieczność optymalizacji do otoczenia legislacyjnego.

PRZEKSZTAŁCENIA I PODZIAŁY.

Restrukturyzacje mogą przybrać postać przekształceń, połączeń, podziałów bądź aportów.

SPRAWDŹ

WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Zapewniamy bieżące monitorowanie zmian prawnych i podatkowych oraz planowanych i realizowanych działań biznesowych.

BIEŻĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Dostarczamy wsparcia naszym Klientom w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

SPRAWDŹ

KOMPLEKSOWE PLANOWANIE PODATKOWE

Planowanie podatkowe to działanie podejmowane w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych. Sprawdź co gwarantujemy z zakresie naszych usług.

KOMPLEKSOWE PLANOWANIE PODATKOWE

Projektujemy i koordynujemy wdrożenie indywidualnie dopasowanych do biznesu strategii prawno - podatkowych.

SPRAWDŹ

SUKCESJA BIZNESU

Przygotowujemy organizacje na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Doradzamy indywidualnie dopasowując strategię sukcesji do biznesu.

SUKCESJA BIZNESU

Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

SPRAWDŹ

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

W ramach zagadnień związanych z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania, Kancelaria opracowuje opinie oraz analizy stanów faktycznych.

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania została wprowadzona do polskiego systemu prawnego jako odpowiedź na agresywną optymalizację podatkową.

SPRAWDŹ

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR)

Kancelaria, służy pomocą w zakresie oceny zjawisk biznesowych pod kątem schematów podatkowych.

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR)

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy dotyczące informowania o schematach podatkowych.

SPRAWDŹ

SPRAWY KORPORACYJNE

Prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, grup kapitałowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

SPRAWY KORPORACYJNE

Prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, grup kapitałowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

SPRAWDŹ