• Home
  • Sukcesja biznesu

Potrzebujesz wsparcia prawnego dla firmy?

Umów konsultacje

Skontaktuj się teraz

Pomagamy naszym Klientom przygotować firmę na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

mec. Piotr Szalbierz,
Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Sukcesja biznesu

Doradztwo sukcesyjne zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta, jego sytuacji rodzinnej i biznesowej. Pozwala to zarekomendować odpowiedni model, który po omówieniu i akceptacji zainteresowanych stron jest kompleksowo wdrażany.

Nasze doświadczenia pokazują, że dokładna analiza stanu wyjściowego i refleksja na temat przyszłości firmy rodzinnej pozwala wybrać rozwiązania optymalne zarówno z perspektywy korzyści właściciela, jego rodziny jak i samej firmy.

Sukcesja w firmie wielopokoleniowej to liczne emocje i niejednokrotnie konieczność połączenia różnych wizji, stąd wsparcie zespołu ekspertów stworzy bezpieczny i efektywny plan sukcesji.

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZEŃSTWO

Proces bezpieczny pod względem prawnym, jak i podatkowym.

DOBRE RELACJE

DOBRE RELACJE

Dzięki przejrzystym działaniom, gwarantujemy utrzymaniu dobrych relacji rodzinnych.

CIĄGŁOŚĆ BIZNESU

CIĄGŁOŚĆ BIZNESU

Poprzez nasze działania zapewniamy ciągłość prowadzonej firmy.

UNIKANIE SPORÓW

UNIKANIE SPORÓW

Transparentność i sprawiedliwość pozwalają uniknąć sporów rodzinnych.

Obiektywizm i wiedza

Proces sukcesji, niekiedy związany jest dodatkowo ze sprzedażą biznesu, pozyskaniem inwestora, jak i profesjonalnych zarządców. Dlatego też obiektywizm, wiedza i doświadczenie zewnętrznego doradcy odgrywają w nim ważną rolę, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa.

PEŁNE WSPARCIE PRAWNO - PODATKOWE W JEDNYM MIEJSCU

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Potrzeby dokonania istotnych zmian organizacyjnych w firmie są konsekwencją rozwój biznesu, pojawieniem się nowych wyzwań a także zmianami zachodzącymi w otoczeniu biznesowo-legislacyjnym.

PRZEKSZTAŁCENIA. POŁACZENIA. PODZIAŁY.

Restrukturyzacje mogą przybrać postać przekształceń, połączeń, podziałów bądź aportów.

SPRAWDŹ

BIEŻĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Zmieniające się otoczenie prawne i podatkowe, wymaga bieżącego monitorowania konsekwencji prawnych i podatkowych planowanych i realizowanych działań biznesowych.

BIEZĄCE WSPARCIE PRAWNO-PODATKOWE

Dostarczamy wsparcia naszym klientom w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

SPRAWDŹ

KOMPLEKSOWE PLANOWANIE PODATKOWE

Planowanie podatkowe to dozwolone przepisami prawa działanie, podejmowane w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych, skierowane do przedsiębiorców.

PLANOWANIE PODATKOWE

Będąc partnerami biznesowymi naszych Klientów, doradzamy w zakresie planowania podatkowego w ramach prowadzonej przez nich działalności.

SPRAWDŹ

SUKCESJA BIZNESU

Pomagamy naszym Klientom przygotować firmę na zmiany pokoleniowe poprzez właściwe zaplanowanie sukcesji biznesu. Doradztwo sukcesyjne zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta, jego sytuacji rodzinnej i biznesowej.

SUKCESJA BIZNESU

Odpowiednio i etapowo wprowadzana, pozwala zapewnić ciągłość i rozwój prowadzonego przedsiębiorstwa w perspektywie kolejnych pokoleń i dziesięcioleci.

SPRAWDŹ

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

W ramach zagadnień związanych z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania, Kancelaria opracowuje opinie oraz analizy stanów faktycznych.

KLAUZULA PRZECIWKO UNIKANIU OPODATKOWANIA

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania została wprowadzona do polskiego systemu prawnego jako odpowiedź na agresywną optymalizację podatkową.

SPRAWDŹ

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR)

Kancelaria, służy pomocą w zakresie oceny zjawisk biznesowych pod kątem schematów podatkowych.

RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH (MDR).

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy dotyczące informowania o schematach podatkowych.

SPRAWDŹ

SPRAWY KORPORACYJNE

Prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego, grup kapitałowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

SPRAWY KORPORACYJNE

Opracowujemy i negocjujemy w imieniu Klientów umowy nabycia akcji lub udziałów oraz umowy finansujące takie transakcje.

SPRAWDŹ

TRANSAKCJE

Doradzamy w zakresie prawno-podatkowym przy transakcjach sprzedaży firm, asystując przy procesach ich przejęcia zarówno przez podmioty polskie jak i zagraniczne.

TRANSAKCJE

Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie transakcji. Pomagamy zarówno w transakcjach sprzedaży całych firm, jak również określonych pakietów udziałów lub akcji, co wiąże się z określeniem nowych zasad współpracy między wspólnikami.

SPRAWDŹ